GADALA Κέντρο Δια Βίου Μάθησης 1

Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων, Πολιτισμού & Αθλητισμού

Πιστοποιημένο & αναγνωρισμένο εκπαιδευτήριο απο το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων, Πολιτισμού & Αθλητισμού!

Αδειοδοτημένο απο τον Εθνικό Οργανισμό Πιστοποίησης Προσόντων & Επαγγελματικού Προσανατολισμού!

Το πρότυπο από το 2005, Εξειδικευμένο Κέντρο Διδασκαλίας Ανατολίτικου Χορού GADALA, είναι πλέον πιστοποιημένη σχολή από τα Υπουργεία Παιδείας & Θρησκευμάτων, Πολιτισμού & Αθλητισμού της Ελλάδας, λειτουργεί ως Κέντρο Δια Βίου Μάθησης Επιπέδου 1 αναγνωρισμένο σε Ελλάδα και Ευρώπη καθώς υπάγεται στην εποπτεία του Εθνικού Οργανισμού Πιστοποιήσης Προσόντων & Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π) του Υπουργείου Παιδείας!

Το πλέον αδειοδοτημένο και εξειδικευμένο, με πάνω από 24000 ώρες στην Διδασκαλία του ανατολίτικου χορού, Κέντρο Δια Βίου Μάθησης GADALA προσφέρει υψηλού επιπέδου Επαγγελματικά Σεμινάρια Εκμάθησης σε ενήλικες  και υψηλού επιπέδου ποιότητας Προγράμματα Σπουδών σε ανταγωνιστικές τιμές.

Η σχολή είναι πλέον Πιστοποιημένο και αναγνωρισμένο Εκπαιδευτήριο σε όλα τα προγράμματα σπουδών, σεμινάρια, Μονοετή, Διετή και Επαγγελματικά Προγράμματα Σπουδών σπό το Υπουργείο Παιδείας και τον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π (Εθνικός Οργανισμός Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού προσανατολισμού)  και παρέχει κατόπιν εξετάσεων Πτυχία αναγνωρισμένα σε αξία Περιεχομένου, Διαδικασιών και Χρήσης Εγκαταστάσεων.

Το Εξειδικευμένο Κέντρο Διδασκαλίας Ανατολίτικου Χορού GADALAδιανύοντας μία καταξιωμένη πορεία στην υπηρεσία της εκπαίδευσης από το 2005 έως σήμερα:

►  Διαθέτει επιπλέον και άδεια λειτουργίας (Αριθ. Πιστοπ. 21021463) από τον Εθνικό Οργανισμό Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π) του Υπουργείου Παιδείας,

►  Καλύπτει όλα τα κριτήρια λειτουργίας, που αφορούν στην ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών (προγράμματα σπουδών, εκπαιδευτικό προσωπικό, κτιριακές υποδομές κτλ).

►  Παρέχει έγκυρους τίτλους σπουδών, εξασφαλίζοντας στον απόφοιτό της την βασική προϋπόθεση για την έκδοση της άδειας ασκήσεως επαγγέλματος στην Ελλάδα και Ευρώπη

► Προσφέρει εγκεκριμένα προγράμματα σπουδών που αντιστοιχούν σε πιστοποιημένα επαγγελματικά περιγράμματα και είναι σύμφωνα με την κωδικοποίηση επαγγελμάτων ISCO-08.

►  Προσφέρει υψηλού επιπέδου και ποιότητας Προγράμματα Σπουδών σε ανταγωνιστικές τιμές.

Η επιλογή σου να σπουδάσεις στην Διεθνώς Πιστοποιημένη σε Ελλάδα και Εξωτερικό Εξειδικευμένη Σχολή Ανατολίτικου χορού GADALA σημαίνει ότι

θα είσαι κάτοχος αναγνωρισμένου τίτλου σπουδών στην Ελλάδα και Εξωτερικό !

θα μπορείς να κατοχυρώσεις τα επαγγελματικά σου δικαιώματα & θα μπορείς να αποκτήσεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος παγκοσμίως!

θα έχεις επενδύσει σωστά στο μέλλον σου!

Επενδύστε σε Σπουδές Ανατολίτικου Χορού με όνομα και εξειδίκευση αλλά και με την σφραγίδα του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ!

1.Τι σημαίνει «Κέντρο Δια Βίου Μάθησης» (εν συντομογραφία Κ.Δ.Β.Μ.);

Τα Κέντρα Δια Βίου Μάθησης υπάγονται στην εποπτεία του Εθνικού Οργανισμού Πιστοποίησης Προσόντων & Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.) του Υπουργείου Παιδείας και είναι αναγνωρισμένα από τα Υπουργεία Παιδείας, Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού!
Τα ΚΔΒΜ καλύπτουν όλα τα κριτήρια λειτουργίας που ορίζει το Υπουργείο Παιδείας και αφορούν κτιριακές υποδομές, προγράμματα σπουδών και εκπαιδευτικό προσωπικό.

2.Τι πτυχίο θα πάρω από ένα ΚΔΒΜ;
Μία σχολή που είναι αδειοδοτημένη από το Υπουργείο Παιδείας παρέχει έγκυρο τίτλο σπουδών, απαραίτητος για την έκδοση άδειας ασκήσεως επαγγέλματος (σύμφωνα με ό,τι ορίζει ο νόμος για το κάθε επάγγελμα).  Πιστοποιήσεις και κάθε τύπου βεβαιώσεις παρακολούθησης από εταιρείες ή σχολές ή ακαδημίες που δεν φέρουν άδεια λειτουργίας ως ΚΔΒΜ δεν είναι έγκυρες, δεν αναγνωρίζονται ως τίτλοι σπουδών και δεν δίνουν το δικαίωμα στον απόφοιτο να αποκτήσει άδεια ασκήσεως επαγγέλματος στην Ελλάδα.

3.Τι πρέπει να ξέρω για τα προγράμματα σπουδών των ΚΔΒΜ;
Τα ΚΔΒΜ παρέχουν εγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, που αντιστοιχούν σε πιστοποιημένα επαγγελματικά περιγράμματα και είναι σύμφωνα με την κωδικοποίηση επαγγελμάτων ISCO-08. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει απόλυτη συσχέτιση της γνώσης που θα αποκτήσει ο εκπαιδευόμενος με το επάγγελμα που επιθυμεί να ακολουθήσει και είναι εναρμονισμένο με το θεσμικό πλαίσιο απόδοσης επαγγελματικών δικαιωμάτων.

Το Εξειδικευμένο Κέντρο Ανατολίτικου Χορού GADALA αποτελεί πρότυπο πιστοποιημένο εκπαιδευτικό & εξεταστικό κέντρο ανατολίτικων χορών στην Ελλάδα!

...προσφέρει επαγγελματικά προγράμματα σπουδών διεθνώς αναγνωρισμένα στην Ελλάδα και το Εξωτερικό

από  τον  Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π και

το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων, Πολιτισμού & Αθλητισμού

...και παράλληλα διεθνή αναγνώριση στο Εξωτερικό από τους Διεθνείς  Παγκόσμιους Οργανισμού,